ImieninyCioci.pl – jak bawić się z głową!

Jak pić absynt

leave a comment

Absynt można pić na 3 różne sposoby. Jest to alkohol bardzo mocny i pity na czysto może sprawiać wrażenie palenia ust, a nawet przesuszyć śluzówkę. W takiej formie niewiele różni się od spirytusu i odróżnia go od niego tylko anyżowy posmak.

picie absyntu

Pierwszym sposobem jest właśnie picie absyntu na czysto. Najlepiej jak najszybciej i jak najkrócej trzymając go w ustach by ich sobie nie popalić mocnym alkoholem.

Drugi sposób jest nieco bardziej znany. Nad szklanką przytrzymujemy łyżeczkę cukru, przez którą wlewamy 50 ml absyntu. Po przelaniu trunku podpalamy nasiąknięty cukier w szklance i czekamy aż ten się nieco rozpłynie i zgaśnie. Naczynie uzupełniamy wodą w ilości 50 ml (lub inną jeśli chcemy) i pijemy.

Trzeci sposób jest tradycyjny i tak właśnie powinno się pić absynt prawidłowo. Potrzebujemy do tego kilku akcesoriów, ale łatwo je zastąpić. Najpierw do szklanki wlewamy wybraną ilość absyntu. Potem bierzemy łyżkę z dziurkami (w ostateczności bez) i napełniamy ją cukrem, przez nią przelewamy wybraną ilość wody i pijemy.

Written by admin

Wrzesień 1st, 2011 at 9:33 am

Posted in Alkohole

Tagged with ,

Leave a Reply